Pedikap Nedir?

Bit altı ayaklı, kan emerek yaşayan bir parazittir. İnsanlarda baş, vücud ve kasık biti olarak 3 farklı tipi bulunmaktadır. Bunlardan en sık rastlananı başta oluşan parazitlerdir. Bu parazitler başta aşırı şekilde kaşıntıya neden olmaktadır. Sosyal yaşantıda bu kaşıntı kişiyi zor durumda bırakabilmektedir. Bu sebeple bit, insanlar için en kısa sürede kurtulmak istenen bir sorundur. Bu yazımızda içeriği küçük çocuklar için bile uygun olan etkili bir bit şampuanından bahsedeceğiz.

Bu ürün içerisinde bir adet sprey, bir adet şampuan ve iki adet tarak bulunmaktadır. Ürün parazitlerin temizlenmesini sağlamasının yanı sıra birde bir sene boyunca bitlere karşı koruma sağlamaktadır. Piyasada ki ürünler yalnızca parazitlerin baştan temizlenmesine yöneliktir. Pedikap ise 1 yıl boyunca koruyucu özelliği ile muadillerine üstünlük sağlamaktadır.

Pedikap İçeriği Nelerden Oluşur?

Bitlerin etkisiz hale getirilmesi için kullanılacak bir üründe mutlaka olması gereken etken maddeler dimetikon ve siklometikondur. Pedikap’ın içerisinde ise %4 dimetikon ve %96 siklometikon bulunmaktadır. İçeriği küçük çocuklarda dahi kullanılabilecek kadar zararsızdır. Pedikap sprey içeriği sayesinde bitlerin nefes borusunu tıkayıp, nefessiz bırakarak parazitleri etkisiz hale getirmektedir.

Şampuan ise içeriği sayesinde saça kayganlık vermesi sayesinde ölü bitler ve sirkeler temizlenirken saçın kırılmasını engellemektedir. Şampuanın iki haftada bir kez kullanılması yıl boyu etkin bir koruma sağlamaktadır. İçeriğinde zararlı etken maddeler bulunmaması sayesinde iki haftada bir kullanılması herhangi bir soruna neden olmayacaktır.

Ürünün içerisinde biri plastik, biri metal olmak üzere iki adet sık dişli tarak bulunmaktadır. Bu taraklar sık dişleri sayesinde tüm parazit ve sirkelerin temizliğinde oldukça yardımcıdır. Ayrıca tarağın diş yapısı temizlik esnasında saçların kırılmasını önleyecek yapıdadır.

Pedikap Nasıl Uygulanır?

Ürün 3 aşamalı olarak kullanılmaktadır. Yüzde yüz verim alınması ise aşamaların doğru olarak uygulanması gerekmektedir. İlk aşama spreyin saça uygulanmasıdır. Sprey kuru saç derisine uygulanmalıdır. Tüm saç derisini ıslatacak şekilde uygulanmalıdır.

Spreyin tüm yüzeylere eşit bir şekilde püskürtülmesi gerekmektedir. Parazitlerin en sevdiği bölge ense ve kulak arkasıdır. Özellikle bu bölgelere sprey uygulandığından emin olunmalıdır. Sprey tüm yüzeye uygulandıktan sonra yaklaşık 15-20 dakika beklenmelidir. Ardından ürünün içerisindeki şampuanla saçlar iyice yıkanmalıdır.

Yıkıma işleminin iyice yapıldığından ve saçın durulandığından emin olunmalıdır. Spreyin saçta belirtilen süreden uzun veya kısa tutulmaması gerekmektedir. Daha kısa tutulması bitlerin ölmesi için yeterli olmayabileceği gibi, uzun tutulması da saçlara zarar verebilmektedir. Son aşama ise ölü bit ve sirkelerin baştan temizlenmesidir.

Bitler yumurtlama yöntemi ile üremektedir. Bir parazit tek başına 140 tane yumurta bırakabilir. Bu yumurtalara sirke ismi verilmektedir. Bu sirkeler yapışkan bir sıvı ile saç tellerine yapışık halde bulunmaktadır. Sprey ve şampuan ile etkisiz hale getirilen bitler ürün içerisinde çıkan ve saçın kırılmasını engelleyen sık dişli tarakla taranarak saçlardan ve kafa derisinden temizlenebilir.

Güvenilirlik

Bit daha çok anaokulu, ilk ve ortaokul çağındaki çocuklarda görülmekte ve bu yaş grubu arasındaki çocuklardan birbirine bulaşmaktadır. Bu sebeple ürün içeriği oldukça önem kazanmaktadır. Pedikap GMP ( Good Manufacturing Practices – İyi Üretim Uygulamaları ) belgesi olan tesislerde titizlikle üretilmektedir. Her yaş grubundan çocuk ve bireyde güvenle kullanılabilir.

Pedikap’ın Yan Etkileri Var mı?

Güvenilir içeriği sayesinde ürünün herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

yeni