Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda sizlere pedikap saç biti temizleme seti hakkında bilgi vereceğiz. Ürünün nasıl etki ettiğini ve muadillerinden farkının daha net anlaşılması için bitlerin nasıl bir tür olduğundan kısaca bahsedeceğiz.

Kullanım Şekli

Bit Nedir?
Bitler böcek familyasından bir parazit türüdür. Altı bacaklı, şeffaf renkli, kan emerek yaşayan asalak canlılardır. Çeşitli kasık, baş ve vücut biti gibi çeşitli türleri vardır. Bu parazitler yumurtlama yoluyla ürer ve yumurtalarına sirke ismi verilmektedir. Bir parazit tek başına yüz kırk tane yumurta yumurtlayabilir. Bu da demek oluyor ki oldukça hızlı bir şekilde üreye bilirler. Yumurta evresindeki bir sirke yaklaşık 15 gün içerisinde olgunlaşmaktadır. Hızlı bir şekilde sürünerek hareket ederler . Bit bulunan bir bireyden başka bir bireye kolaylıkla geçebilir. Saçlı kafa derisinde kan emerek yaşayan bu asalak parazitler kumaş vb. gibi yüzeylerde bir ay kadar canlı kalabilirler. Yani sadece kişiden kişiye değil bit bulunan bir yüzeyden de kişiye bulaşabilir.

Bit Nasıl Temizlenmez?
Bu parazitler eski zamanlardan beri insanları rahatsız eden bir sorun olmuştur. Bu sebeple gerek medikal ürünlere ulaşmanın eskiden bu kadar kolay olmaması gerekse bilgisizlik yüzünden çeşitli zararlı yollara başvurulmuştur. Mesela bitler böcek statüsünde olması dolayısıyla insanlar kafalarına böcek ilacı sıkarak çözüm bulmayı denemiştir. Sağlık açısından oldukça zararlı olan bu uygulama bitlerin temizlenmesi için de yeterli değildir. Böcek ilacı sirkeleri öldürmek konusunda yetersiz kalır. Bu durumda bitlerin tam olarak temizlenmesini engellemektedir.

Bit Nasıl Temizlenir?
Günümüzde ilaç ve medikal ürün piyasası oldukça gelişmiştir. Bu sayede pek çok sorun kolayca çözülebilmektedir. Bit de bu sorunlardan bir tanesidir. Geliştirilen medikal ürünler sayesinde bu parazitler saçtan kolaylıkla temizlenebilir ve koruma sağlanabilir. Pedikap da hem temizleme hem de koruma özelliği olan bir üründür.

Pedikap Nedir? Nasıl Uygulanır?
Pedikap bit temizleme ve koruma amaçlı üretilmiş zararsız bir üründür. İçeriğinde hiçbir zararlı madde bulunmaması sayesinde küçük yaştaki çocuklarda bile güvenle kullanılabilmektedir. Ürün içerisinde bulunan dimeticon sayesinde parazitlerin nefessiz kalarak ölmesini sağlamaktadır. Bu yöntem oldukça zararsız ve etkilidir. Kafa derisine veya saçlara herhangi bir zarar vermemektedir. Bu ürün sayesinde özellikle kız çocuklarının saçları kısacık kesilmeden bu sorunun önüne geçilebilmektedir. Ürünün içerisinde parazitlerin ölmesini sağlayan sprey ve şampuan bulunmakta ve ek olarak da ölülerin saçtan rahatça temizlenmesi için sıkı dişli bir tarak bulunmaktadır.

Uygulama 3 basamaktan oluşmaktadır. İlk basamakta kullanılacak ürün spreydir. Saçlar temiz ve kuru durumda iken yaklaşık 20 cm mesafeden sprey saçın her tarafına uygulanmalıdır. Her bölgeye uygulanması oldukça önem arz etmektedir. Çünkü gözden kaçan bir bit hızlı bir şekilde üreyerek sorunun çözülmesini engelleyebilir. Özellikle bitlerin en sık konuşlandığı kulak arkası ve enseye dikkat edilmelidir. İkinci basamak ise saçların şampuan ile yıkanmasıdır. Şampuan ile yıkanan saçlar ılık ve bol su ile iyice durulanmalıdır. son basamak olan ölülerin temizlenmesi için ise saçın ilk ıslaklığı alınarak taranmalıdır.

Ürünün koruyucu etkinin aktif olabilmesi için ise 2 haftada bir defa şampuan kullanılması gerekmektedir. Özellikle okul, kreş gibi kalabalık ortamlarda bulunan çocuklar için korunmak oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pedikap Hair Pharma Tescilli Markasıdır.