Nasıl Kullanılır?

Ürünün doğru şekilde uygulanması % 100 yakın başarılı bir tedavi sağlayacaktır. Bunun için şu şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Uygulama spreyin uygulanması ve beklenmesi, saçın yıkanması ve ölü bit, sirke ve yavşakların saç ve kafa derisinden uzaklaştırması olarak üç aşamadan oluşur. Sonraki dönemde tekrar oluşmasını engellemekte önemlidir.

Kullanım Şekli

Sprey Uygulaması

Saçın yıkanmasından sonra saçı kurutun. Pedikap Sprey kuru saça uygulanmalıdır. Saçın uzunluğuna göre sprey ucuyla saç ve kafa derisi arasındaki mesafe 5-12 cm kadar olmalıdır. Spreyi özellikle saç diplerine olmak üzere tüm saçı ıslatacak kadar püskürtün. Tüm kafa derisi ve saçın ıslak olduğundan emin olana kadar püskürtmeye devam edin. Kulak arkaları ve ense bölgesi en sık gözden kaçan alanlardır, net bir şekilde bit veya sirke göremezseniz de bu bölgeleri de dikkatle ıslatın. Tüm saçın ve kafa derisinin Pedikap Sprey ile ıslanmış olduğundan emin olun.

Ürünü uyguladıktan sonra en az 15 dakika saçta kalmasına dikkat edin. 15 dakikadan daha uzun süre kalmasının hatta akşam uygulanıp sabaha kadar kafada kalmasının hiçbir sakıncası yoktur. Ancak sürenin daha kısa tutulması bitlerin boğulması için yeterli olmayabilir.

Şampuan Uygulaması

Spreyi kullandıktan sonra yeterli süre bekleyip Pedikap şampuanla özellikle saç diplerini daha dikkatli olmak üzere yıkayın. Yıkama işlemi bittikten sonra bol ılık suyla durulayın, saçın ıslaklığını havlu ile alın ve tam kurumadan nemliyken ölmüş olan bit ve yumurtalarını saçlardan uzaklaştırın. Tedavi bittikten sonra tekrar bir oluşumunu engellemek için sonraki dönemde 1-2 haftada bir defa kullanılması yeterlidir. Şampuan miktarı bu şekilde kullanım halinde yaklaşık 1 yıl boyunca tekrar bitlenmeyi engelleyecek kadardır.

Ölü bitlerin, yavruların (yavşak) ve yumurtaların (sirke) temizliği

Bit yumurtalarını saça bırakırken tükürük gibi bir salgıyla saçın dibine yapıştırır bu sebeple yumurtalar yapışık olduğundan normal yıkamayla uzaklaştırılamaz. Yıkama sonrası bit ve yumurtalarının ince dişli tarakla temizlenmesi gerekir. Fiziki temizlik işlemini kusursuz yapmak yani geride yumurta bırakmamak için şunlara dikkat etmelisiniz. Her kısmı temizlediğinizden emin olmak için öncelikle saçı 6-8 tutam olacak şekilde ayırın ve küçük tokalarla tutturun. Her tutamı ayırarak net bir şekilde temizleyin.

Temizleme işlemine kafa derisine en yakın noktadan başlayıp tarak saçın ucuna gelinceye kadar sürdürün. Her defasında tarağı ya silin ya da ılık sudan geçirin. Tarağın ıslak olması uygulamayı kolaylaştırır ve kırıkları azaltır.

Bitin yaşam evrelerinin farklı olması sebebiyle 1 hafta sonra dikkatlice kontrol edin geride kalmış olabilecek sirke ve yavşaklar varsa yeniden aynı şekilde uygulayın.

yeni