Pedikap Sprey

Pedikap spreyin içeriği oluşturulurken, bebeklerde dahi güvenle uygulanabilecek ve %100 yakın başarıyla bitleri, yumurtaları (sirke) ve yavruları (yavşak) öldürecek şekilde tasarlanmıştır. İçerik seçiminde tüm bunların bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış olmasına da dikkat edilmiştir.

Sprey Bit İlacı

Pedikap Sprey İçeriği;

% 4 Dimetikon (dimethicone); Baş biti tedavisinde kullanılan 3 grup ilaçtan en güvenilir olanıdır ve doğru şekilde kullanılması halinde tüm kullanıcılarda %100 başarı sağlamaktadır. Buharlaşmayan silikon yapısında bir maddedir, hazırlanırken % 4 aktif madde %96 siklometikon içerecek şekilde olması gerekir, daha düşük dozlar başarıyı da düşürür. En etkili formülün bu olduğu bilimsel çalışmalarla tespit edilmiştir.

%96 Siklometikon (cyclomethicone) ; Aktif maddenin etkiliğin artırmak için dolgu amaçlı kullanılır. Pedikap sette daha etkili formu polidimetilsiloksan formu kullanılmıştır. Aynı gruptur. Ancak siklometikon’un en etkili formudur.

Dimetikon Etki Mekanizması;

Saç karışımla ıslatıldığında bitler, yavruları ve yumurtaları da ıslatılmış yani etrafı bu sıvıyla kaplanmış olur. Siklometikon oda ısısında hızla buharlaşır ve geride dimetikon kalır. Geride kalan bu aktif madde biti çepeçevre sarar ve bit nefes aldıkça solunum borusunu tıkar. Nefes borusu tıkanan parazit havasız kaldığı için dakikalar içinde ölür. Yavru haldeki yavşaklar da aynı şekilde ölür. Ancak yumurtalar doğurulma zamanına göre yeterince etkilenmeyebilir. Bu sebeple bir hafta on gün sonra yumurtadan çıkabilecek yavşaklar için ikinci defa kullanması önerilir.

Etkisi fizikidir. Yani sonuç mutlaktır. Parazit mutlaka boğulup ölür, parazitin ilacı tanıyıp zamanla ilaca karşı savunma mekanizması geliştirme ihtimali yoktur.  Tarım ilacı olarak da kullanılan permetrin veya malation gibi zehirli ilaçlar gibi parazitin kanına geçerek zehirleme şeklinde olmadığı için parazit savunma mekanizması ( direnç) geliştiremez. Zehir içeren ilaçlara en büyük üstünlüğü budur.

Siklometikon Etki Mekanizması ;

Siklometikon (polidimetilsiloksan); Aslında sadece taşıyıcıdır, en büyük özelliği çabuk buharlaşmasıdır. Su kullanılarak sprey daha ucuz ilaç üretmek mümkündür. Ancak siklometikon tedavi başarısını %100’e taşımakta ve hızlı etki etmektedir.

İçeriğindeki Maddelerin Yan etkileri;

Her iki maddenin de kanıtlanmış herhangi bir yan etkisi yoktur. Bebekler dahil her yaşta ve her iki cinste de güvenle kullanılabilir.

yeni