Yan Etkileri

Set daha çok çocuklarda kullanılacağı için gerek sprey ve gerekse şampuanda zararlı olabilecek madde kullanılmamıştır. Bebe şampuanı kadar yan etki yapmayacak içeriğe sahiptir ve her yaş gurubunda güvenle kullanılabilir. Set sprey, şampuan ve taraktan oluşmaktadır.

Zararlı mı

Pedikap Sprey;

İçeriğindeki asıl aktif maddeler dimetikon ve siklometikon dur. Gerek dimetikon gerekse siklometikon vücut için yan etki oluşturmayan maddelerdir. Her iki aktif madde ile ilgili bu güne kadar yapılan bilimsel çalışmalarda hiçbir yan etkiye rastlanmamıştır. İçeriği çocuklar dahil her yaşta güvenle kullanılabilecek formülle üretilmiştir. Üretim tesisinin GNP (İyi Üretim Uygulamaları – Good Manufacturing Practices ) belgesi olması saflık konusunda titizliğin önemli göstergesidir.

Etkili maddeler dimetikon ve siklometikon böcek zehri içeren bit ilaçları gibi zehir yapısında değildir. Biti zehirleyerek değil nefes borusunu tıkayarak etki etmektedir. Mekanik etkiyle öldürdüğü için insan vücudunda hiçbir yan etki oluşturmaz. Diğer böcek zehri içeren bir ilaçlarına kıyasla çok daha güvenlidir ve bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Pedikap Şampuan;

Yan etkisi olduğu bilinen madde içermez. Saç bitinin en sık görüldüğü yaş gurubu çocuklar olduğu için çocuklarda güvenle kullanılacak içeriğe sahiptir. Paraben gibi yan etkileri konusunda şüpheler olan maddeler kullanılmamıştır. Bebe şampuanı gibi gözü yakmaz ve tahriş etmez. Her yaşta güvenle kullanılabilir.

Saç Biti Temizleme Tarağı ;

Standart taraklardan daha sık dişlidir, saç dibine ve saç gövdesine yapışmış bit, sirke ve yavşakların saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar sık dişli bir taraktır.Tarağın diş yapısı sirke ve yavşakları temizlerken daha az saç kırığına neden olur. Çelik taraklardan faklı olarak çocuğun canını yakmaz ve kafa derisinde küçük yaralanmalara sebep olmaz.

Sonuç olarak;

Set hiçbir yan etki yaşamadan güvenle kullanılabilir, çok seyrek görülebilecek alerji olması halinde kullanımın kesilmesiyle kısa sürede düzelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pedikap Hair Pharma Tescilli Markasıdır.