Yan Etkileri

Pedikap Bit Temizleme Seti daha çok çocuklarda kullanılacağı için gerek sprey ve gerek ise şampuanda zararlı olabilecek madde kullanılmamıştır. Bebe şampuanı kadar yan etki yapmayacak saflıkta içeriğe sahiptir ve her yaş grubunda güvenle kullanılabilir. Set sprey, şampuan ve taraktan (metal ve plastik) oluşmaktadır.

Zararlı mı

Pedikap Sprey

İçeriğindeki asıl aktif maddeler dimetikon ve siklometikondur. Gerek dimetikon gerekse siklometikon vücut için yan etki oluşturmayan maddelerdir. Her iki aktif madde ile ilgili bu güne kadar yapılan bilimsel çalışmalarda hiçbir yan etkiye rastlanmamıştır. İçeriği çocuklar dahil her yaşta güvenle kullanılabilecek formülle üretilmiştir. Üretim tesisinin GNP (İyi Üretim Uygulamaları – Good Manufacturing Practices ) belgesi olması saflık konusunda titizliğin önemli göstergesidir.

Etkili maddeler dimetikon ve siklometikon böcek zehri içeren bit ilaçları gibi zehir yapısında değildir. Biti zehirleyerek değil nefes borusunu tıkayarak etki etmektedir. Mekanik etkiyle öldürdüğü için insan vücudunda hiçbir yan etki oluşturmaz. Diğer böcek zehri içeren bit ilaçlarına kıyasla çok daha güvenlidir ve bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

Pedikap Şampuan

Yan etkisi olduğu bilinen madde içermez. Saç bitinin en sık görüldüğü yaş grubu çocuklar olduğu için çocuklarda güvenle kullanılacak içeriğe sahiptir. Paraben gibi yan etkileri konusunda şüpheler olan maddeler kullanılmamıştır. Bebe şampuanı gibi gözü yakmaz ve tahriş etmez. Her yaşta güvenle kullanılabilir.

Saç Biti Temizleme Tarakları

Standart bit taraklarından farklı olarak metal bit tarağı ve plastik bit tarağı ikili olarak Pedikap Bit Temizleme Seti içeriğinde bulunmaktadır.

Plastik bit tarağı; saç dibine ve saç gövdesine yapışmış bit, sirke ve yavşakların saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar sık dişli bir taraktır. Tarağın pürüzsüz diş yapısı sayesinde sirke ve yavşakları temizlerken saçın daha az yıpranması sağlanmıştır. Yumuşak ve oval uçları saç derisinde oluşabilecek tahriş ve yaraları engeller. Sağlam yapısı sayesinde sıcak suda eğilip, bükülme gibi olumsuz sonuçlar göstermez.

Metal bit tarağı; saç dibine ve saç gövdesine yapışmış bit, sirke ve yavşakların saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar dişleri sık ve pürüzsüzdür. Saç tellerinden kolaylıkla kaydığı için saçta kırılmalar daha az oluşur. Çelik dişli yapısı sayesinde kırılmaz ve sıcak sudan etkilenmez. Pürüzsüz yüzeyli olduğu için kolay taranma sağlar. Metal uçları yumuşak ve yuvarlak olduğu için deride hasar oluşturmaz. Çelik yapısı sayesinde paslanma yapmaz.

Sonuç olarak;

Set hiçbir yan etki yaşamadan güvenle kullanılabilir, çok seyrek görülebilecek alerji olması halinde kullanımın kesilmesiyle kısa sürede düzelir.

yeni