Bit İlacı

Saç bitinin (pedikülozis kapitis) tedavisinde kullanılan sprey, şampuan ve taraktan oluşan üçlü bir settir. Oluşturulan set baş biti tedavisinde tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır, ek bir ürü veya cihaz kullanmanız gerekmeden tedavi olup sonraki 1 sene boyunca tekrar etmesini engelleyecektir. Set üç parçadan oluşmaktadır ve her parçanın kullanım amacı farklıdır.

pedikap bit-ilaci

Pedikap Sprey ;

Şişe içeriği 100 ml dir. % 4 dimetikon % 96 siklometikon içerir. Dimetikon ve siklometikon un bilinen hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Çocuklar dahil her yaş gurubunda ve her iki cinsiyette de güvenle kullanılabilir. Parazitin nefes borusunu tıkayarak etkili olduğu için parazit zamanla ürünü etkisiz hale getiremez yani ürüne direnç gelişmesi söz konusu değildir. Saçın uzun veya kısa olması pedikap spreyin başarısını değiştirmez. İçeriği bitlerin % 100 öldürülmesini sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.

Pedikap Şampuan ;

Bebe şampuanları kadar soft bir içeriğe sahiptir. Rahat uygulanan, göz yakmayan ( bit çocuklarda daha sık görülür ve gözleri yanarsa kullanmak istemez), paraben gibi zararlı kimyasal maddeler içermeyen, saçta kayganlık sağlayarak kırılmayı engelleyen ve ölü bitle yumurtalarının kolaylıkla temizlenmesini sağlayan içerikle üretilmiş bir şampuandır. Bit tedavisi dışındaki zamanlarda da temizlik amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. Şampuan sonraki dönemde 1-2 haftada bir defa normalde kullanılan şampuanın yerine kullanılması halinde 1 sene boyunca yeniden bitlenmeyi engellemek gibi önemli bir üstünlüğe sahiptir.

sac-biti-temizligi

Bit tarağı;

Standart saç taraklarından farklıdır, saç dibine ve saç gövdesine yapışmış bit, sirke ve yavşakların saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar sık dişli bir taraktır. Tarağın diş yapısı sirke ve yavşakları temizlerken daha az saç kırığına neden olacak şekilde tasarlanmıştır. Tarak dünyada en yaygın kullanılan plastik yapıdadır. Plastik yapısı sayesinde çelik taraklar gibi çocuğun canını yakmaz ve kafa derisinde yaralanmaya sebep olmaz. Sadece kök kısmın temizliği için kullanılır normal tarak yerine kullanılmamalıdır.

Pedicap bit tedavi seti Sağlık Bakanlığından onaylı olup Hair Pharma güvencesiyle üretilmiştir. Türkiye’deki tüm eczanelerde ve Hair Pharma resmi internet sitesinde satışı yapılmaktadır. Set yapısı sayesinde aş bitini tedavi etmesi yanı sıra bir sene boyunca tekrar bitlenmeyi engelleyen Türkiye’deki tek üründür.

Baş biti dışında kirpik, etek bölgesi, kaş gibi alanlarda da kullanılabilir.

1 Yorum Var

Uzmana Sor
  1. kevser özer

    bu ilacı bir sefer kullanmak yeterli olur mu
    Uzman
    Bir defa kullanmak tedavi için yeterlidir ancak ailedeki diğer kişiler de ayrıntılı muayene edilmeli onlarda da bit varsa onlar da aynı günlerde tedavi olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pedikap Hair Pharma Tescilli Markasıdır.