Bit İlacı

Saç bitinin (pedikülozis kapitis) tedavisinde kullanılan sprey, şampuan ve taraktan (metal tarak ve plastik tarak şeklinde) oluşan üçlü bir settir. Oluşturulan set baş biti tedavisinde tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Ek bir ürün veya cihaz kullanmanız gerekmeden tedavi olup sonraki 1 sene boyunca tekrar etmesini engelleyecektir. Set üç parçadan oluşmaktadır ve her parçanın kullanım amacı farklıdır.

pedikap

Pedikap Sprey

Şişe içeriği 100 ml dir. %4 dimetikon %96 siklometikon içerir. Dimetikon ve siklometikon’un bilinen hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Çocuklar dahil her yaş grubunda ve her iki cinsiyette de güvenle kullanılabilir. Parazitin nefes borusunu tıkayarak etkili olduğu için parazit zamanla ürünü etkisiz hale getiremez yani ürüne direnç gelişmesi söz konusu değildir. Saçın uzun veya kısa olması Pedikap spreyin başarısını değiştirmez. İçeriği bitlerin %100 öldürülmesini sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.

Pedikap Şampuan ;

Bebe şampuanları kadar soft bir içeriğe sahiptir. Rahat uygulanan, göz yakmayan ( bit çocuklarda daha sık görülür ve gözleri yanarsa kullanmak istemez), paraben gibi zararlı kimyasal maddeler içermeyen, saçta kayganlık sağlayarak kırılmayı engelleyen ve ölü bitle yumurtalarının kolaylıkla temizlenmesini sağlayan içerikle üretilmiş bir şampuandır. Bit tedavisi dışındaki zamanlarda da temizlik amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. Şampuan sonraki dönemde 1-2 haftada bir defa normalde kullanılan şampuanın yerine kullanılması halinde 1 sene boyunca yeniden bitlenmeyi engellemek gibi önemli bir üstünlüğe sahiptir.

sac-biti-temizligi

Metal ve Plastik Bit Tarakları;

Standart saç taraklarından farklıdırlar. Saç dibine ve saç gövdesine yapışmış bit, sirke ve yavşakların saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar sık dişli  taraklardır. Tarakların diş yapısı sirke ve yavşakları temizlerken daha az saç kırığına neden olacak şekilde tasarlanmıştır. Taraklar dünyada en yaygın kullanılan plastik ve metal yapıdadırlar. Plastik ve metal tarakların uçları yumuşak ve ovaldır. Bu sayede diğer taraklardaki gibi tahriş yapmaz, çocuğun canını yakmaz ve kafa derisinde yaralanmaya sebep olmaz. Sadece kök kısmın temizliği için kullanılır normal tarak yerine kullanılmamalıdır.

Pedikap bit tedavi seti Sağlık Bakanlığından onaylı olup Hair Pharma güvencesiyle üretilmiştir. Türkiye’deki tüm eczanelerde ve Hair Pharma resmi internet sitesinde satışı yapılmaktadır. Set yapısı sayesinde saç bitini tedavi etmesi yanı sıra bir sene boyunca tekrar bitlenmeyi engelleyen Türkiye’deki tek üründür.

Baş biti dışında kirpik, etek bölgesi, kaş gibi alanlarda da kullanılabilir.

yeni