Bit İlacı

Saç bitinin (pedikülozis kapitis) tedavisinde kullanılan sprey, şampuan ve taraktan (metal tarak ve plastik tarak şeklinde) oluşan üçlü bir settir. Oluşturulan set baş biti tedavisinde tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Ek bir ürün veya cihaz kullanmanız gerekmeden tedavi olup sonraki 1 sene boyunca tekrar etmesini engelleyecektir. Set üç parçadan oluşmaktadır ve her parçanın kullanım amacı farklıdır.

pedikap bit-ilaci

 

 

 

 

 

 

 

 

Pedikap Sprey

Şişe içeriği 100 ml dir. %4 dimetikon %96 siklometikon içerir. Dimetikon ve siklometikon’un bilinen hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Çocuklar dahil her yaş grubunda ve her iki cinsiyette de güvenle kullanılabilir. Parazitin nefes borusunu tıkayarak etkili olduğu için parazit zamanla ürünü etkisiz hale getiremez yani ürüne direnç gelişmesi söz konusu değildir. Saçın uzun veya kısa olması Pedikap spreyin başarısını değiştirmez. İçeriği bitlerin %100 öldürülmesini sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.

Pedikap Şampuan ;

Bebe şampuanları kadar soft bir içeriğe sahiptir. Rahat uygulanan, göz yakmayan ( bit çocuklarda daha sık görülür ve gözleri yanarsa kullanmak istemez), paraben gibi zararlı kimyasal maddeler içermeyen, saçta kayganlık sağlayarak kırılmayı engelleyen ve ölü bitle yumurtalarının kolaylıkla temizlenmesini sağlayan içerikle üretilmiş bir şampuandır. Bit tedavisi dışındaki zamanlarda da temizlik amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. Şampuan sonraki dönemde 1-2 haftada bir defa normalde kullanılan şampuanın yerine kullanılması halinde 1 sene boyunca yeniden bitlenmeyi engellemek gibi önemli bir üstünlüğe sahiptir.

sac-biti-temizligi

Metal ve Plastik Bit Tarakları;

Standart saç taraklarından farklıdırlar. Saç dibine ve saç gövdesine yapışmış bit, sirke ve yavşakların saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar sık dişli  taraklardır. Tarakların diş yapısı sirke ve yavşakları temizlerken daha az saç kırığına neden olacak şekilde tasarlanmıştır. Taraklar dünyada en yaygın kullanılan plastik ve metal yapıdadırlar. Plastik ve metal tarakların uçları yumuşak ve ovaldır. Bu sayede diğer taraklardaki gibi tahriş yapmaz, çocuğun canını yakmaz ve kafa derisinde yaralanmaya sebep olmaz. Sadece kök kısmın temizliği için kullanılır normal tarak yerine kullanılmamalıdır.

Pedikap bit tedavi seti Sağlık Bakanlığından onaylı olup Hair Pharma güvencesiyle üretilmiştir. Türkiye’deki tüm eczanelerde ve Hair Pharma resmi internet sitesinde satışı yapılmaktadır. Set yapısı sayesinde saç bitini tedavi etmesi yanı sıra bir sene boyunca tekrar bitlenmeyi engelleyen Türkiye’deki tek üründür.

Baş biti dışında kirpik, etek bölgesi, kaş gibi alanlarda da kullanılabilir.

12 Yorum Var

Uzmana Sor
 1. kevser özer

  bu ilacı bir sefer kullanmak yeterli olur mu
  Uzman
  Bir defa kullanmak tedavi için yeterlidir ancak ailedeki diğer kişiler de ayrıntılı muayene edilmeli onlarda da bit varsa onlar da aynı günlerde tedavi olmalıdır.

 2. Okan

  1 ay önce kasık biti tedavisi gördüm ve tıraş makinesi ile genital bölgemi tıraş ettim aynı tıraş makinesini steril etmeden 1 ay sonra tekrar kullandım ve genital bölgemi tıraş ettim tekrardan kasık biti bulaşma ihtimali var mı
  Uzman
  10-15 gün sonra tekrar edilmeli. İç çamaşırları kaynatılmalı. Sıcak ütü ile ütülenmeli. Tüm aile tedavi olmalıdır.

 3. Bit oluyo ama okuldan gelince sampuan kullaniyorum oluyo bit sampuan adida anti bit sacimi nasilkestirmeliyim gecermi
  Uzman
  Pedikap kullanırsanız yeniden olmaz çünkü 1 yıl koruyucu etkiye sahip

 4. Tuana

  Yaklaşık 2 aydır bu bitler ve sirkeler le mücadele ediyorum.birçok yol denedim 4 – 5 kere eczaneden şampuan aldım sprey aldım ve saçımı hergün ince dişli metal tarakla taradım ama buna rağmen hala var sirke ve bitler. Bu Ürünü nasıl kullanacağım hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Ve kesin bir çözüm sunuyor mu?
  Uzman
  Öncelikle (mutlaka) çarşaf, kıyafet bu süreçte kullanılan ne varsa ağzı sıkı bir torbanın içine konulup havası alınıp 24 saat bekletilmelidir. Ve daha sonrasında yıkama ve ütüleme yapılmalıdır. Aile bireylerinin hepsi aynı anda tedavi edilmelidir. Pedikap bit temizleme seti kullanımı; içerisinde bulunan sprey kulak arkası ense bölgesi dahil olmak üzere saçın kökten uca heryerine uygulanmalıdır. en az 15 dakika beklemeniz yeterlidir. Arzu ederseniz de bu süreyi uzatabilirsiniz.İçerisinde bulunan metal tarak ile saçlar sirkelerden ve bitlerden arındırılmalıdır. Sonrasında şampuanla saçı yıkama işlemine geçilmelidir. Bu işlem bir hafta sonra tekrar edilmelidir(Sirkelerin temizlendiğinden emin olunmalıdır).

 5. Zızu

  Normal şampuan olarak da kullanılabilir demişsiniz. Bit olup olmadığını bilmiyorum. Birine kontrol ettirmeye çekiniyorum. Önlem olarak düzenli bu şampıan kullanılabilir mi?
  Uzman
  Kullanabilirsiniz.

 6. Merve

  ben çok kimyasal kullandım ve direnç gösterdiler sanırım yok olmuyorlar hiçbir ilaç etki etmiyor sirke yok bit direnç oldu sanırım şimdine yapmam gerek nasıl kurtulacağım
  Uzman
  Pedikap ın etkisi solunum borusunu tıkayıp boğarak öldürme şeklinde olduğu için direç gelişme ihtimali olamaz, direnç insektisit içeren ileçler için gelişebilir

 7. Sevda

  Merhaba ben bugun botanık eczaneden setinizi aldım fakat resimdeki kutıdakı yazılar yok 15 dakıkada etkılı veya 100 etkılı yazısı yok orjınal midir acaba birde 1sene tekrarlamama yazınıza güvenerek aldım bunu nasıl saglıyor bir sene gelmemesine ne etkı edıyor birde bir bucuk yasında kızım var emziriyorum sorun olur mu

  1. Uzman

   bakanlık bu tür yazıların tamamına standart ve sınır getirdiği için kutu düzenlemesi yapıldı.Şampuan içindeki silikon iki haftada bir kullanıldıkça bit gelse dahi yumurtlamadan ölmüş olur

 8. Umran

  Kuş bitini öldürür mü saçıma yapıştılar

  1. Uzman

   kendi saçınızda uygulayabilirsiniz etkili olur

 9. Ayşe

  Direnç gelişmiş ölmeyen biti de öldürür mü kurtulamıyorum bunu kullanicam

  1. Uzman

   içeriğindeki dimetikon sayesinde bitleri boğarak öldürdüğü için direnç geliştirmiş olan bitlerde de etki sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yeni